اجرای ایزوگام روی سیمان خیس

ساکنین محترم تهران و کرج اگر شما نیز قصد انجام عایق کاری ایزوگام را دارید، باید به این نکته ی اساسی توجه داشته باشید که برای انجام ایزوگام روی سیمان خیس، حتما باید شرایط خاصی توسط ایزوگام کار رعایت شوند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. برای آگاهی از شرایط نصب ایزوگام به ویژه نصب ایزوگام روی سیمان خیس، در این مطلب با ما همراه باشید.

در زندگی، داشتن امنیت در خانه ای که در آن زندگی می کنیم، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عایق کاری ساختمان یکی از روش های تأمین امنیت آن است، چرا که عایق کاری ایزوگام در پشت بام از وارد شدن آب به داخل سقف جلوگیری می نماید که همین امر نیز در بارندگی ها بدون داشتن دغدغه، امنیت را برایمان پدید می آورد.

عایق کاری انواع مختلفی دارد، اما ایزوگام از نظر مالی نسبت به قیرگونی و آسفالت کردن  مناسب تر است، که با قیمت بسیار مناسب و نصب با کیفیت ایزوگام، می‌ توان در طی سال های زیادی در حدود ۱۰ تا ۱۵ سال و اغلب تنها با ترمیم بخش های خاص آن، امنیت ساختمان را تا حد زیادی بهبود بخشید.

نصب ایزوگام نیاز به شرایط ویژه‌ ای دارد. یکی از این شرایط، خشک بودن کامل زیرسازی ایزوگام و عدم وجود رطوبت در آن است. چرا که اگر رطوبت در زیر ایزوگام باقی بماند معایب و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که باعث ایجاد هزینه‌ ی اضافی و مشکلات بعدی برای رفع مشکل خواهد شد. اما عده ای ایزوگام را روی سیمان خیس انجام می دهند که کار کاملا اشتباهی است و نشان از بی تجربگی ایزوگام کار دارد. نصابان ایزوگام مجرب، با روش های مناسبی، پیش از اجرای ایزوگام، شرایط مناسب نصب را محیا می کنند. ایزوگامی که بر روی سطح سیمانی اجرا می شود، باید بر روی سطوح سیمان خشک شده کشیده شود تا قابلیت چسبندگی را داشته باشد و در مقابل نفوذ آب باران مقاوم باشد.

ایزوگام روی سیمان خیس

معایب نصب ایزوگام روی سیمان خیس

همانطور که گفته شد، نصب ایزوگام روی سیمان خیس، مشکلاتی به همراه خواهد داشت که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خیس بودن سیمان در هنگام نصب و اجرای ایزوگام، باعث می‌ شود که سطح سیمان دارای چسبندگی کافی نباشد و در نتیجه ایزوگام به آسانی از سطح جدا شود.
  •  خیس بودن سیمان موجب کم شدن دمای سطح کار می‌ شود، بنابراین قیر ایزوگام پیش از شکل‌گیری، سرد می شود و نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد.
  • رطوبت موجود در سیمان می‌ تواند به بخار آب تبدیل شده و موجب طبله کردن ایزوگام شود و یا موجب شود که بخش‌ هایی از ایزوگام از سطح عایق کاری جدا شود.

شرایط نصب ایزوگام روی سیمان

توجه داشته باشید که شرایط نصب ایزوگام روی سیمان، در هنگام نصب و اجرای ایزوگام، بر روی کیفیت عایق کاری تأثیر مستقیم دارد؛ بنابراین باید ایزوگام کارهای آموزش دیده و با تجربه، با رعایت تمامی نکاتی که در دوره های آموزش نصب ایزوگام، به آن ها تذکر داده شده است، اقدام به نصب و راه اندازی آن نمایند.

برای نصب ایزوگام روی سیمان، پس از اجرای زیرسازی، ابتدا باید منتظر شد تا سیمان به طور کامل خشک شود و سپس لازم است، بررسی شود که پیش از نصب ایزوگام،‌ سطح سیمان دارای سنگریزه و آلودگی‌ های دیگر نباشد، چرا که مانع از چسبندگی ایزوگام می‌ شود. پس از حصول اطمینان از این موضوع، در مرحله بعد، سطح سیمان باید با استفاده از قیر یا پرایمر ایزوگام، پوشش داده شود تا یک لایه‌ ی محافظ برای چسبندگی بهتر و جلوگیری بیشتر از نفوذ رطوبت بر روی آن تشکیل شود. سپس باید با اجرای اصولی و صحیح ایزوگام، سطح مورد نظر عایق‌ کاری و ایزولاسیون شود. در این شرایت ایزوگام مورد نظر کیفیت و کارایی لازم را خواهد داشت.

شرکت ایزوگام ممتاز که مجری تمام خدمات مربوط به انواع عایق کاری با سابقه ای چندین ساله و موفق است، با فراهم نمودن تیم کاری و ایزوگام کارهای مجرب، با افتخار در خدمت شما عزیزان در تهران و کرج می باشد و شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با شماره های تماس ذکر شده در سایت این شرکت تماس گرفته و از مشاوره های کارشناسان ما به صورت رایگان استفاده نمایید.

شیوه ی نصب و اجرای ایزوگام روی سیمان خیس

همانطور که می دانید، عایق ایزوگام وظیفه ی محافظت از پشت بام و سطوح مختلف در ساختمان را بر عهده دارد. اما باید توجه داشته باشید که این ایزوگام اگر بر روی سطوح سیمانی اجرا می شود، به هیچ وجه نباید روی سیمان خیس چسبانده شود، چرا که این کار به شدت از کیفیت عایق کاری کاسته و موجب می شود که ایزوگام مورد نظر کارایی لازم را نداشته باشد.

رطوبت موجود در سیمان خیس، سرعت کار نصب را کاهش می دهد و در نتیجه موجب می شود که ایزوگام، آن طور که نیاز است، به سیمان نچسبد. در این شرایط باید شعله ای وجود داشته باشد تا زمین سیمانی و قسمت زیرین ایزوگام با آن مقداری گرم شود و پس از نرم شدن، ایزوگام بر روی سیمان انداخته شود و مجدد روی آن کمی حرارت گرفته شود. مسئله ای که در این جا باید به آن توجه داشته باشید، این است که بعد از انجام عملیات نصب، در حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه به هیچ وجه نباید روی آن راه بروید، چرا که این موضوع سبب به جای ماندن رد پا و در نتیجه نازک شدن ایزوگام در آن قسمت ها می شود و همین امر در نهایت موجب می شود که آب به راحتی بتواند به عمق عایق کاری و سطوح زیرین آن نفوذ کند.

با توجه به نکاتی که در اینجا توضیح داده شد، توصیه می شود که کار نصب و اجرای ایزوگام به یک ایزوگام کار ماهر و نصاب مجرب سپرده شود تا مهارت های لازم را داشته باشد؛ تا اگر سیمان به هر دلیلی خیس باشد، با شیوه ی نصب و اجرای ایزوگام روی سیمان خیس آشنا بوده و بتواند آن را خشک کند و کار نصب را به نحو احسن انجام دهد.

شرکت ایزوگام ممتاز با اشراف کامل بر میزان اهمیت عایق کاری در یک ساختمان، با گرد آوری با تجربه ترین و بهترین نصابان ایزوگام در کرج و تهران به ارائه ی برترین و با کیفیت ترین خدمات نصب ایزوگام در تهران و همچنین خدمات استاندارد ایزوگام در کرج با رعایت تمامی اصول و استانداردهای مورد نیاز، اقدام می نماید.

قیمت نصب و اجرای ایزوگام بر روی سیمان خیس

هزینه های مربوط به فروش و نصب ایزوگام بر روی سطوح مختلف، همواره بر اساس عوامل مهمی همچون جنس و نوع ایزوگام، برند ایزوگام مصرفی، مراحل مورد نیاز برای زیرسازی ایزوگام و … تعیین می شود. به عنوان مثال یکی از جمله عواملی که نقش بسیار تعیین کننده و مهم در تعیین هزینه های پرداختی مشتری در جهت قیمت نصب ایزوگام دارد، نوع محل نصب ایزوگام می باشد.

چرا که هزینه های اجرا و راه اندازی عایق بر روی سطوح مختلفی مانند پشت بام، سرویس های بهداشتی، حمام، پی ساختمان، استخر و یا کف آشپزخانه با یکدیگر متفاوت می باشند و همچنین هزینه نصب ایزوگام بر روی سطوح سیمانی، ایرانت، موزاییک و یا سرامیک و … نیز با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین در زمان دریافت خدمات ایزوگام، شما باید به تمامی عواملی که بر هزینه های نصب این عایق، تأثیر می گذارند، دقت کافی را داشته باشید.

برخی از این عوامل عبارتند از:

  • هزینه های مربوط به تامین مواد اولیه برای عایق کاری مورد نظر و تأمین کیفیت آن ها
  • هزینه حمل و نقل ایزوگام و سایر تجهیزات و مواد اولیه به محل عایق کاری
  • دستمزد روز و اجرت ایزوگام کار برای نصب ایزوگام در محل مورد نظر
  • هزینه ی گاز کپسول مایع برای اجرای ایزوگام
  • نوع برند ایزوگام مصرفی جهت عایق کاری سطح مورد نظر
  • مدت زمان اجرای ایزوگام و همچنین شرایط و نوع محل نصب

شما عزیزان در تهران و کرج می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به آدرس هر یک از نمایندگی های ایزوگام ممتاز مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های این مجموعه که در سایت شرکت درج شده است، تماس حاصل فرمایید. همکاران و کارشناسان ما به بهترین شکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *